Colt Sofa – 107261-031
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Product Details
| Weight (kg) | 80 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 175.3 lb |
| Volume (cu. ft.) | 67.42 cu. ft. |
| Volume (m³) | 1.909 m³ |
| Color | Canton Dove, Aged Sienna |
| Material | 100% Polyester, Solid Rosa Morada |
| Dimensions (Imperial, inch) | 98.00″w x 39.00″d x 32.50″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 248.9 cm w x 99.1 cm d x 82.6 cm h |
Additional information
| Weight | 175.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 98 × 32.5 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Gray |
| Detail Color |
Aged Sienna ,Canton Dove |
| Style |
Contemporary |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields