Wickham Sleeper Sofa – 107197-034
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
107197-034
Category: Sleeper Sofas
Tags: Brown, Four Hands, Sleeper Sofas, Surrey Cocoa, Sierra Chestnut, Ebony
Description
Product Details
| Weight (kg) | 100 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 220 lb |
| Volume (cu. ft.) | 59.4 cu. ft. |
| Volume (m³) | 1.682 m³ |
| Color | Surrey Cocoa, Sierra Chestnut, Ebony |
| Material | 76.8% Cotton, 23.2% Polyester, Faux Leather, Solid Maple |
| Dimensions (Imperial, inch) | 86.00″w x 38.00″d x 34.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 218.4 cm w x 96.5 cm d x 86.4 cm h |
Additional information
| Weight | 220 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 86 × 34 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Brown |
| Detail Color |
Ebony ,Sierra Chestnut ,Surrey Cocoa |
| Style |
Contemporary |
| Bed Size |
Full |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields