Wickham Sleeper Sofa – 107197-028
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
107197-028
Category: Sleeper Sofas
Tags: Crypton Nomad Snow, Cole Fog, Ebony, Four Hands, Sleeper Sofas, White
Description
Product Details
| Weight (kg) | 100 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 220 lb |
| Volume (cu. ft.) | 59.4 cu. ft. |
| Volume (m³) | 1.682 m³ |
| Color | Crypton Nomad Snow, Sierra Butterscotch, Ebony |
| Material | 92% Polyester, 8% Flax/Linen, Faux Leather, Solid Maple |
| Dimensions (Imperial, inch) | 86.00″w x 38.00″d x 34.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 218.4 cm w x 96.5 cm d x 86.4 cm h |
Additional information
| Weight | 220 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 86 × 34 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
White |
| Detail Color |
Cole Fog ,Crypton Nomad Snow ,Ebony |
| Style |
Contemporary |
| Bed Size |
Full |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields