Topanga Swivel Chair – 106008-026
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Angled arms and a single pillow create a laid-back look, while a hidden 360-swivel offers ease in your office of living room.
Product Details
| Weight (kg) | 34 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 74.74 lb |
| Volume (cu. ft.) | 19.81 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.561 m³ |
| Color | Surrey Olive |
| Material | 76.8% Cotton, 23.2% Polyester |
| Dimensions (Imperial, inch) | 32.00″w x 35.50″d x 28.25″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 81.3 cm w x 90.2 cm d x 71.8 cm h |
Additional information
| Weight | 74.74 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35.5 × 32 × 28.25 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Green |
| Detail Color |
Surrey Olive |
| Style |
Contemporary |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields