Posada L-Shaped Desk – 237442-001
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Reflect your unique style with a modular desk and matching media console of amber-finished oak and cognac top-grain leather. Arrange to suit your space, while adding plenty of storage space to the office.
Product Details
| Weight (kg) | 122 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 268.52 lb |
| Volume (cu. ft.) | 41.21 cu. ft. |
| Volume (m³) | 1.167 m³ |
| Color | Amber Oak Veneer, Palermo Cognac |
| Material | Oak Veneer, Top Grain Leather, Solid Oak |
| Dimensions (Imperial, inch) | 78.00″w x 70.00″d x 30.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 198.1 cm w x 177.8 cm d x 76.2 cm h |
Additional information
| Weight | 268.52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 70 × 78 × 30 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Brown |
| Detail Color |
Amber Oak Veneer ,Palermo Cognac |
| Style |
Contemporary |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields