Loraine Sconce – 237879-004
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
A solid alabaster orb is cradled in a brushed brass base for a naturally iridescent glow.
Product Details
| Weight (kg) | 1 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 2.69 lb |
| Volume (cu. ft.) | 0.6 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.017 m³ |
| Color | Brushed Brass, White Alabaster |
| Material | Brass, Solid Alabaster |
| Dimensions (Imperial, inch) | 7.25″w x 3.75″d x 7.25″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 18.4 cm w x 9.5 cm d x 18.4 cm h |
Additional information
| Weight | 2.69 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.75 × 7.25 × 7.25 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Gold |
| Detail Color |
Brushed Brass ,White Alabaster |
| Style |
Contemporary |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields