Fayth Dining Chair – 244057-004
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
244057-004
Category: Chairs & Benches
Tags: Black, Chairs & Benches, Four Hands, Natural Paper Cord, Stained Black Ash
Description
Product Details
| Weight (kg) | 8 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 17.42 lb |
| Volume (cu. ft.) | 9.75 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.276 m³ |
| Color | Natural Paper Cord, Stained Black Ash |
| Material | Rush, Solid Ash |
| Dimensions (Imperial, inch) | 19.50″w x 23.25″d x 36.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 49.5 cm w x 59.1 cm d x 91.4 cm h |
Additional information
| Weight | 17.42 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23.25 × 19.5 × 36 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Black |
| Detail Color |
Natural Paper Cord ,Stained Black Ash |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields