Lomas Bar + Counter Outdoor Stool – 237996-002
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
With a beautifully natural finish, slim, tapered teak frames this woven all-weather wicker counter stool. Cover or store indoors during inclement weather and when not in use.
Product Details
| Weight (kg) | 7 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 14.77 lb |
| Volume (cu. ft.) | 14.73 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.417 m³ |
| Color | Vintage White, Natural Teak |
| Material | 100% Polyethylene, Solid Teak |
| Dimensions (Imperial, inch) | 19.00″w x 20.00″d x 38.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 48.3 cm w x 50.8 cm d x 96.5 cm h |
Additional information
| Weight | 14.77 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 19 × 38 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
White |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields