Paden Nightstand – 235328-001
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Seasoned brown acacia forms a curved pedestal base, bringing gentle curves to a classic nightstand shape.
Product Details
| Weight (kg) | 35 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 78.26 lb |
| Volume (cu. ft.) | 14.16 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.401 m³ |
| Color | Seasoned Brown Acacia |
| Material | Acacia Veneer |
| Dimensions (Imperial, inch) | 32.00″w x 18.00″d x 25.50″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 81.3 cm w x 45.7 cm d x 64.8 cm h |
Additional information
| Weight | 78.26 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 32 × 25.5 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Brown |
| Detail Color |
Seasoned Brown Acacia |
| Style |
Transitional |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields