Leblanc Outdoor Dining Table – 247368-001
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
247368-001
Category: Outdoor Dining Tables
Tags: Bronze, Distressed Bronze, Four Hands, Outdoor Dining Tables
Description
Cast aluminum shapes this statement outdoor dining table. Each of the six legs features turned detailing, finished in a distressed bronze that highlights the subtle movement of the material. A design collaboration by Amber Lewis and Four Hands. This item has limited online distribution and may not be sold on websites without prior approval. Visit the FAQ page in our Help Center for more details.
Product Details
| Weight (kg) | 74 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 163.1 lb |
| Volume (cu. ft.) | 40.08 cu. ft. |
| Volume (m³) | 1.135 m³ |
| Color | Distressed Bronze |
| Material | Aluminum |
| Dimensions (Imperial, inch) | 60.00″w x 60.00″d x 30.25″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 152.4 cm w x 152.4 cm d x 76.8 cm h |
Additional information
| Weight | 163.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 60 × 30.25 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Bronze |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields