Bowman Outdoor Dining Table – 105446-006
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
105446-006
Category: Outdoor Dining Tables
Tags: Four Hands, Outdoor Dining Tables, White, White Concrete
Description
White-finished concrete forms a faceted base for impact from every angle. A roomy, rounded top is ready to welcome guests indoors or out. Cover or store inside during inclement weather and when not in use.
Product Details
| Weight (kg) | 99 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 218.26 lb |
| Volume (cu. ft.) | 37.54 cu. ft. |
| Volume (m³) | 1.063 m³ |
| Color | White Concrete |
| Material | Solid Concrete |
| Dimensions (Imperial, inch) | 60.00″w x 60.00″d x 30.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 152.4 cm w x 152.4 cm d x 76.2 cm h |
Additional information
| Weight | 218.26 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 60 × 30 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
White |
| Detail Color |
White Concrete |
| Style |
Contemporary |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields