Portia Outdoor Dining Chair – JLAN-234A
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
JLAN-234A
Category: Outdoor Dining Chairs
Tags: Black, Four Hands, Outdoor Chairs, Vintage Coal, Natural Black
Description
Strike a pose. Finished in a versatile vintage coal, all-weather wicker seating curves into a sultry “S” for shapely intrigue, indoors or out. Cover or store inside during inclement weather and when not in use.
Product Details
| Weight (kg) | 15 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 33.29 lb |
| Volume (cu. ft.) | 12.32 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.349 m³ |
| Color | Vintage Coal, Natural Black |
| Dimensions (Imperial, inch) | 20.50″w x 27.00″d x 34.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 52.1 cm w x 68.6 cm d x 86.4 cm h |
| Material | 100% Polyethylene, Steel |
Additional information
| Weight | 33.29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 20.5 × 34 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Black |
| Detail Color |
Natural Black ,Vintage Coal |
| Style |
Contemporary |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields