Tahana Outdoor Chair – 240355-002
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
240355-002
Category: Outdoor Chairs
Tags: Four Hands, Gray, Hayes Fog, Stained Aged Grey-FSC, Outdoor Chairs
Description
Product Details
| Weight (kg) | 37 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 82.45 lb |
| Volume (cu. ft.) | 25.14 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.712 m³ |
| Color | Hayes Fog, Stained Aged Grey-FSC |
| Material | 100% Olefin, Solid FSC®-Certified Teak |
| Dimensions (Imperial, inch) | 37.00″w x 34.50″d x 28.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 94.0 cm w x 87.6 cm d x 71.1 cm h |
Additional information
| Weight | 82.45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34.5 × 37 × 28 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Gray |
| Detail Color |
Hayes Fog ,Stained Aged Grey-FSC |
| Style |
Contemporary |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields