Wickham Sleeper Sofa – 107197-038
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
107197-038
Category: Sleeper Sofas
Tags: Brown, Four Hands, Savoy Coffee, Sierra Cigar, Ebony, Sleeper Sofas
Description
Product Details
| Weight (kg) | 104 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 229.28 lb |
| Volume (cu. ft.) | 58.83 cu. ft. |
| Volume (m³) | 1.666 m³ |
| Color | Savoy Coffee, Sierra Cigar, Ebony |
| Material | 61% Polyester, 31% Viscose (Rayon), 8% Flax/Linen, Faux Leather, Solid Maple |
| Dimensions (Imperial, inch) | 86.00″w x 42.00″d x 34.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 218.4 cm w x 106.7 cm d x 86.4 cm h |
Additional information
| Weight | 229.28 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 86 × 34 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Brown |
| Detail Color |
Ebony ,Savoy Coffee ,Sierra Cigar |
| Style |
Contemporary |
| Bed Size |
Queen |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields