Liam Sectional – 105763-007
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
105763-007
Category: Sectionals
Tags: Brown, Fabric, Four Hands, Sectionals, Surrey Camel, Burnt Umber
Description
Eye-catching around every curve. A modern take on sleek Italian design, velvety light camel hugs a crescent silhouette for shapely effect with clever modularity.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Weight (kg) | 115 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 254.42 lb |
| Volume (cu. ft.) | 141.26 cu. ft. |
| Volume (m³) | 4 m³ |
| Color | Surrey Camel, Burnt Umber |
| Material | 76.8% Cotton, 23.2% Polyester, polar Solid |
| Dimensions (Imperial, inch) | 176.50″w x 66.50″d x 29.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 448.3 cm w x 168.9 cm d x 73.7 cm h |
Additional information
| Weight | 254.42 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 66.5 × 176.5 × 29 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Brown |
| Detail Color |
Burnt Umber ,Surrey Camel |
| Style |
Contemporary |
| Features |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields