Liam Sectional – 105763-005
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Eye-catching around every curve. A sophisticated take on sleek Italian design, light, linen-blend covering fashions a crescent for shapely effect with clever modularity.
Product Details
| Weight (kg) | 115 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 254.42 lb |
| Volume (cu. ft.) | 141.26 cu. ft. |
| Volume (m³) | 4 m³ |
| Color | Knoll Sand, Burnt Umber |
| Material | 95% Polyester, 5% Acrylic, polar Solid |
| Dimensions (Imperial, inch) | 176.50″w x 66.50″d x 29.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 448.3 cm w x 168.9 cm d x 73.7 cm h |
Additional information
| Weight | 267.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 66.5 × 176.5 × 29 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Cream |
| Detail Color |
Burnt Umber ,Knoll Sand |
| Style |
Contemporary |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields