Augustine 3-Piece Sectional – 234068-005
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
A dramatically channeled sofa wrapped in a palermo drift top grain leather creates a mature, clean look inspired by modern menswear. Three-piece L sectional sized for larger spaces.
Product Details
| Weight (kg) | 147 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 324.09 lb |
| Volume (cu. ft.) | 124.91 cu. ft. |
| Volume (m³) | 3.537 m³ |
| Color | Palermo Drift |
| Material | Top Grain Leather |
| Dimensions (Imperial, inch) | 125.50″w x 125.50″d x 26.50″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 318.8 cm w x 318.8 cm d x 67.3 cm h |
Additional information
| Weight | 324.09 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 125.5 × 125.5 × 26.5 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Gray |
| Detail Color |
Palermo Drift |
| Style |
Contemporary |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields