Augustine 3-Piece Sectional – 234068-002
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
A dramatically channeled sofa with white linen-blend upholstery offers a crisp, clean look and sumptuous sit. Three-piece L sectional sized for larger spaces.
Product Details
| Weight (kg) | 125 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 275.57 lb |
| Volume (cu. ft.) | 123.81 cu. ft. |
| Volume (m³) | 3.506 m³ |
| Color | Dover Crescent |
| Material | 71% Viscose (Rayon), 17% Polyester, 12% Flax/Linen |
| Dimensions (Imperial, inch) | 125.50″w x 125.50″d x 26.50″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 318.8 cm w x 318.8 cm d x 67.3 cm h |
Additional information
| Weight | 324.09 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 125.5 × 125.5 × 26.5 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Gray |
| Detail Color |
Dover Crescent |
| Style |
Contemporary |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields