Augustine 3-Piece Sectional – 234067-003
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
A dramatically channeled sofa wrapped in dark top-grain leather creates a mature, clean look inspired by modern menswear. This three-piece sectional is perfectly sized for smaller spaces.
Product Details
| Weight (kg) | 113 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 249.13 lb |
| Volume (cu. ft.) | 98.7 cu. ft. |
| Volume (m³) | 2.795 m³ |
| Color | Deacon Wolf |
| Material | Top Grain Leather |
| Dimensions (Imperial, inch) | 105.50″w x 105.50″d x 26.50″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 268.0 cm w x 268.0 cm d x 67.3 cm h |
Additional information
| Weight | 249.13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 105.5 × 105.5 × 26.5 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Gray |
| Detail Color |
Deacon Wolf |
| Style |
Contemporary |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields