SILHOUETTES SECTIONAL M2M LAF UNIT WITH WIDE SQUARE ARM
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Special construction, flat, square tight back. The ferrule caster on the 530 maple turned leg is available in antique brass (default) or satin nickel (optional for no up charge).
Product Details
| Dimensions | W 0in D 39in H 36in |
|---|---|
| Wood Species | Maple Solids |
| Weight | 209 lb |
| Volume | 120.22 ft³ |
| COM | 23.5 yd |
| COL | 383 sq. ft |
Additional information
| Weight | 209 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 36 in |
| Brand |
Hickory Chair |
| Color |
Gray |
| Detail Color |
Sable |
| Collection |
Hickory Chair Upholstery Collection |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields