Denby Right Bumper Lounge
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Product Details
| Dimensions | W 51in D 38.25in H 33in |
|---|---|
| Wood Species | Maple Solids |
| Back Type | Loose |
| Back Fill | Blend-Down |
| SeatType | Loose |
| Seat Fill | Spring-Down |
| Weight | 120 lb |
| Volume | 86.07 ft³ |
| COM | 9.5 yd |
| COL | 149 sq. ft |
Additional information
| Weight | 120 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38.25 × 51 × 33 in |
| Brand |
Hickory Chair |
| Color |
White |
| Collection |
Hable® Upholstery Collection |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
