Suerte Chair – 226092-011
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Product Details
| Weight (kg) | 24 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 52.91 lb |
| Volume (cu. ft.) | 26.17 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.741 m³ |
| Color | Sheldon Java, Matte Ebony |
| Material | 95% Polyester, 5% Cotton, Iron |
| Dimensions (Imperial, inch) | 35.00″w x 33.50″d x 31.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 88.9 cm w x 85.1 cm d x 78.7 cm h |
Additional information
| Weight | 52.91 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33.5 × 35 × 31 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Brown |
| Detail Color |
Matte Ebony ,Sheldon Java |
| Style |
Transitional |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields