Pacey Swivel Chair – 251608-001
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Product Details
| Weight (kg) | 36 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 79.37 lb |
| Volume (cu. ft.) | 22.6 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.64 m³ |
| Color | Dulane Mahogany |
| Material | Top Grain Leather |
| Dimensions (Imperial, inch) | 36.00″w x 34.25″d x 27.50″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 91.4 cm w x 87.0 cm d x 69.8 cm h |
Additional information
| Weight | 79.37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34.25 × 36 × 27.5 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Brown |
| Detail Color |
Dulane Mahogany |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields