Maria Tête-à-Tête
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Envision the Maria Tete-a-Tete in a large walk-in closet or in a chic lounge. The Maria Tête-à-Tête offers 360 function and limitless options to customize with fabric, contrast welt and various decorative trims and border. Standard with a waterfall skirt and micro-welt.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Dimensions | W 79in D 50.5in H 28.5in |
|---|---|
| Wood Species | Maple Solids |
| SeatType | Tight |
| Weight | 170 lb |
| Volume | 135.73 ft³ |
| COM | 12.5 yd |
Additional information
| Weight | 170 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 50.5 × 79 × 28.5 in |
| Brand |
Hickory Chair |
| Color |
Brown |
| Collection |
Hickory Chair Upholstery Collection |
| Features |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields