LIAM SWIVEL CHAIR
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
The Liam Swivel Chair and its companions, the Liam Lounge Chair and the Liam Skirted Lounge Chair by Kim Scodro provide combine comfort and style. iThe silhouette of the Liam Chair resembles the Queen Anne style shell motif. The Liam is a stunning and playful piece available two ways; with a window-paned leg or as a skirted swivel chair.
Product Details
| Dimensions | W 32in D 36in H 33.25in |
|---|---|
| Wood Species | Not Applicable |
| Back Type | Tight |
| SeatType | Loose |
| Seat Fill | Spring-Down |
| Weight | 107 lb |
| Volume | 49.75 ft³ |
| COM | 9 yd |
Additional information
| Weight | 107 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 32 × 33.25 in |
| Brand |
Hickory Chair |
| Color |
Blue |
| Collection |
Kim Scodro Upholstery Collection |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields