Léa Slipper Chair
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Step into a world of romance with our exquisite Lea slipper chair, constructed of cast metal in a luxurious antique champagne finish. Its graceful curves and vintage charm create the perfect nook for intimate conversations or quiet moments of reflection.
Product Details
| Dimensions | W 21.5in D 33.5in H 32.25in |
|---|---|
| Back Type | Tight |
| SeatType | Loose |
| Seat Fill | Spring-Down |
| Weight | 50 lb |
| Volume | 25.3 ft³ |
| COM | 3.5 yd |
| COL | 50 sq. ft |
Additional information
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33.5 × 21.5 × 32.25 in |
| Brand |
Hickory Chair |
| Color |
Blue |
| Collection |
Hickory Chair Upholstery Collection |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields