June Chair – 106130-006
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
106130-006
Category: Chairs
Tags: Alcala Fawn, Vintage Parawood, Vintage Cane, Brown, Chairs, Four Hands
Description
Product Details
| Weight (kg) | 24 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 52.48 lb |
| Volume (cu. ft.) | 19.71 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.558 m³ |
| Color | Alcala Fawn, Vintage Parawood, Vintage Cane |
| Material | 70% Polyester, 20% Viscose (Rayon), 10% Flax/Linen, Solid Parawood, Cane |
| Dimensions (Imperial, inch) | 31.50″w x 33.00″d x 29.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 80.0 cm w x 83.8 cm d x 73.7 cm h |
Additional information
| Weight | 52.48 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 31.5 × 29 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Brown |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields