Farrah Chaise Lounge – 233370-012
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Casual and sculpted, velvety auburn fabric and a pill-shaped chaise take this lounger to the next level.
Product Details
| Weight (kg) | 37 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 81.57 lb |
| Volume (cu. ft.) | 49.05 cu. ft. |
| Volume (m³) | 1.389 m³ |
| Color | Surrey Auburn |
| Material | 76.8% Cotton, 23.2% Polyester |
| Dimensions (Imperial, inch) | 39.00″w x 58.50″d x 33.50″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 99.1 cm w x 148.6 cm d x 85.1 cm h |
Additional information
| Weight | 81.57 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 58.5 × 39 × 33.5 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Brown |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields