Farrah Chaise Lounge – 233370-006
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
In a unique olive hue, a velvety blend of cotton and polyester covers this sculpted pill shape lounger, with a single pillow for added comfort.
Product Details
| Weight (kg) | 37 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 81.57 lb |
| Volume (cu. ft.) | 49.02 cu. ft. |
| Volume (m³) | 1.388 m³ |
| Color | Surrey Olive |
| Material | 76.8% Cotton, 23.2% Polyester |
| Dimensions (Imperial, inch) | 39.00″w x 58.50″d x 33.50″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 99.1 cm w x 148.6 cm d x 85.1 cm h |
Additional information
| Weight | 81.57 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 58.5 × 39 × 33.5 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Green |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields