BISTRO BANQUETTE
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Shown as a sectional, the Bistro series includes a chair, corner chair, and banquettes. Custom sizes available in our Made To MeasureTM program to create a personalized sectional for your room. Sable finish shown. Optional NS-09 nail head trim shown. Optional connectors available.
Product Details
| Dimensions | W 56in D 28in H 36in |
|---|---|
| Wood Species | Mahogany Solids |
| Weight | 73 lb |
| Volume | 92.53 ft³ |
| COM | 5.5 yd |
| COL | 90 sq. ft |
Additional information
| Weight | 73 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 56 × 36 in |
| Brand |
Hickory Chair |
| Color |
Cream |
| Detail Color |
Sable |
| Collection |
Mariette Himes Gomez Upholstery Collection |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields