Reuben Desk Chair – 105592-003
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
105592-003
Category: Office Chairs
Tags: Brown, Four Hands, Leather, Office Chairs, Sierra Butterscotch, Stainless Steel
Description
Features
| Leather | Yes |
|---|
Product Details
| Weight (kg) | 14 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 31.75 lb |
| Volume (cu. ft.) | 8.37 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.237 m³ |
| Color | Sierra Butterscotch, Stainless Steel |
| Material | Faux Leather, Stainless Steel |
| Dimensions (Imperial, inch) | 23.75″w x 25.50″d x 32.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 60.3 cm w x 64.8 cm d x 81.3 cm h |
Additional information
| Weight | 31.75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 23.75 × 32.75 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Brown |
| Detail Color |
Sierra Butterscotch ,Stainless Steel |
| Style |
Contemporary |
| Features |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields