Fenn Desk Chair – 249146-002
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
249146-002
Category: Office Chairs
Tags: Cream, Fallingbrook Natural, Hammered Iron, Four Hands, Office Chairs
Description
Product Details
| Weight (kg) | 22 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 48.5 lb |
| Volume (cu. ft.) | 15.54 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.44 m³ |
| Color | Fallingbrook Natural, Hammered Iron |
| Material | 53% Polyester, 33% Rayon, 14% Linen, Iron |
| Dimensions (Imperial, inch) | 21.25″w x 24.50″d x 33.25″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 54.0 cm w x 62.2 cm d x 84.5 cm h |
Additional information
| Weight | 48.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.5 × 21.25 × 33.25 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Cream |
| Detail Color |
Fallingbrook Natural ,Hammered Iron |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields