Soto Desk – 228578-001
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Slim and streamlined, with a touch of industrial edge. Made from black-finished iron with bronze-finished hardware and dual drawers for convenient storage.
Product Details
| Weight (kg) | 50 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 109.35 lb |
| Volume (cu. ft.) | 35.42 cu. ft. |
| Volume (m³) | 1.003 m³ |
| Color | Black, Weathered Bronze |
| Material | Iron |
| Dimensions (Imperial, inch) | 58.00″w x 22.00″d x 31.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 147.3 cm w x 55.9 cm d x 78.7 cm h |
Additional information
| Weight | 109.35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 58 × 31 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Bronze |
| Detail Color |
Black ,Weathered Bronze |
| Style |
Industrial |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields