Raffael Desk – IFAL-040
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
A two-tier desk of brown mango wood features intricate carving for a uniquely textured look and float-like feel. Gunmetal-finished iron legs offer an intriguing material mix with a modern touch.
Product Details
| Weight (kg) | 97 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 214.95 lb |
| Volume (cu. ft.) | 35.46 cu. ft. |
| Volume (m³) | 1.004 m³ |
| Color | Gunmetal, Antique Brown |
| Material | Iron, Solid Mango |
| Dimensions (Imperial, inch) | 71.00″w x 27.00″d x 30.50″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 180.3 cm w x 68.6 cm d x 77.5 cm h |
Additional information
| Weight | 214.95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 71 × 30.5 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Brown |
| Detail Color |
Brown ,Gunmetal |
| Style |
Transitional |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields