Eliza Desk – 238346-001
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Made from cream marble and solid white oak, for a fresh, monochromatic look. Side cutouts and rounded edges add a touch of lightness.
Product Details
| Weight (kg) | 125 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 276.56 lb |
| Volume (cu. ft.) | 28.68 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.812 m³ |
| Color | White Oak, Cream Marble |
| Material | Solid Oak, Solid Marble |
| Dimensions (Imperial, inch) | 60.00″w x 25.00″d x 30.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 152.4 cm w x 63.5 cm d x 76.2 cm h |
Additional information
| Weight | 276.56 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 60 × 30 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Brown |
| Detail Color |
Cream Marble ,White Oak |
| Style |
Contemporary |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields