Eldridge Bookcase – 247255-002
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
247255-002
Category: Bookcases
Tags: Black, Bookcases, Distressed Black Oak, Distressed Black Oak Veneer, Four Hands
Description
Product Details
| Weight (kg) | 48 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 106.26 lb |
| Volume (cu. ft.) | 40.05 cu. ft. |
| Volume (m³) | 1.134 m³ |
| Color | Distressed Black Oak, Distressed Black Oak Veneer |
| Material | Solid Oak, Oak Veneer |
| Dimensions (Imperial, inch) | 39.00″w x 17.50″d x 73.50″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 99.1 cm w x 44.4 cm d x 186.7 cm h |
Additional information
| Weight | 106.26 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.5 × 39 × 73.5 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Black |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields