Shayda Outdoor Rug – 229439-003
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Heathered grey and cream rug with a soft stripe pattern throughout. Accented by a small fringe detail on the edges. Cover or store indoors during inclement weather and when not in use.
Product Details
| Weight (kg) | 15 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 33.1 lb |
| Volume (cu. ft.) | 2.37 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.067 m³ |
| Color | Worn Grey |
| Material | 100% Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Dimensions (Imperial, inch) | 108.00″w x 0.50″d x 144.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 274.3 cm w x 1.3 cm d x 365.8 cm h |
Additional information
| Brand |
Four Hands |
|---|---|
| Color |
Gray |
| Detail Color |
Worn Grey |
| Style |
Scandinavian |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields