MAX RECTANGULAR COCKTAIL OTTOMAN
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Designed by Kim Scodro, form and function come together in the Max Series of Cocktail Ottomans. Available in rectangular as PE6741-50 and square PE6742-50 form both with removable trays adorned with Olive Ash Burl veneer with antique brass handles.
Product Details
| Dimensions | W 50.25in D 30.25in H 19.5in |
|---|---|
| Wood Species | Maple |
| SeatType | Tight |
| Weight | 111 lb |
| Volume | 49.35 ft³ |
| COM | 4 yd |
| COL | 59 sq. ft |
Additional information
| Weight | 111 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30.25 × 50.25 × 19.5 in |
| Brand |
Hickory Chair |
| Color |
Cream |
| Detail Color |
Truffle |
| Collection |
Kim Scodro Upholstery Collection |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields