MARQUETTE DRESSMAKER OTTOMAN M2M
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
with Classic cushion. Also available with tapered feet and Antique Bronze ferrules with casters finish on the base.
Product Details
| Dimensions | W 0in D 0in H 18in |
|---|---|
| Wood Species | Hardwood Mixed |
| SeatType | Semi-Attached |
| Seat Fill | Classic Seat |
| Weight | 69 lb |
| Volume | 49.75 ft³ |
| COM | 5.5 yd |
Additional information
| Weight | 69 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 in |
| Brand |
Hickory Chair |
| Color |
Cream |
| Collection |
Hartwood Upholstery Collection |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields