MAISIE OTTOMAN
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
This ottoman will go anywhere! Used as extra seating, footstools, cocktail or even occasional table, Maisie is highly versatile. The recessed casters, great size and shape, with dynamic sewing details, make this piece a staple!
Product Details
| Dimensions | W 23.75in D 23.75in H 18in |
|---|---|
| Wood Species | Not Applicable |
| SeatType | Tight |
| Weight | 41 lb |
| Volume | 17.31 ft³ |
| COM | 2.5 yd |
| COL | 36 sq. ft |
Additional information
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23.75 × 23.75 × 18 in |
| Brand |
Hickory Chair |
| Color |
Brown |
| Collection |
Pearson® Upholstery Collection |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields