LEIGH OTTOMAN M2M
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
HC1504-53
Category: Ottomans & Poufs
Tags: Dark Walnut / Walnut, Gray, Hickory Chair, Ottomans & Poufs
Description
The Leigh Ottoman M2M® Made To Measure features a relaxed silhouette and crisp lines with tapered legs that provide a tailored finish.
Product Details
| Wood Species | Maple Solids |
|---|---|
| SeatType | Semi-Attached |
| Seat Fill | Classic Seat |
| Weight | 42 lb |
| Volume | 17.31 ft³ |
| COM | 4.5 yd |
| COL | 68 sq. ft |
| Dimensions | W 60in D 24in H 16.5in |
Additional information
| Weight | 42 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 60 × 16.5 in |
| Brand |
Hickory Chair |
| Color |
Gray |
| Detail Color |
Dark Walnut / Walnut |
| Collection |
Suzanne Kasler® Upholstery Collection |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields