Guthery Ottoman
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
The Guthery Ottoman is the perfect companion to the Guthery series. Companion chair, swivel, glider swivel, love seat and sofas are also available. Ottoman standard in Classic cushion.
Product Details
| Dimensions | W 27in D 19in H 16in |
|---|---|
| Wood Species | Hardwood Mixed |
| SeatType | Semi-Attached |
| Seat Fill | Classic Seat |
| Weight | 31 lb |
| Volume | 12.83 ft³ |
| COM | 3.5 yd |
Additional information
| Weight | 31 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 27 × 16 in |
| Brand |
Hickory Chair |
| Color |
Cream |
| Collection |
Hickory Chair Upholstery Collection |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields