GUTHERY OTTOMAN M2M
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
The M2M® Made To Measure Guthery Ottoman is the perfect companion to the Guthery series. Available in widths from 18 to 60 inches. Companion chair, swivel, glider swivel, love seat and sofas are also available.
Product Details
| Wood Species | Hardwood Mixed |
|---|---|
| SeatType | Semi-Attached |
| Seat Fill | Classic Seat |
| Weight | 30 lb |
| Volume | 12.83 ft³ |
| COM | 3.5 yd |
| Dimensions | W 60in D 19in H 16in |
Additional information
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 60 × 16 in |
| Brand |
Hickory Chair |
| Color |
Cream |
| Collection |
Hickory Chair Upholstery Collection |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields