CRESCENT OTTOMAN
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
HC7218-29
Category: Ottomans & Poufs
Tags: Gray, Hickory Chair, Modern French Grey, Ottomans & Poufs
Description
This piece speaks softly and elegantly but in truth is gregarious and wildly comfortable. Add the matching HC7218-21 Crescent Chair and you have an elegant chaise. in Dark Walnut finish. Shown with “optional nails (up-charge).
Product Details
| Dimensions | W 32.5in D 32.5in H 17.25in |
|---|---|
| Wood Species | Ash Solids |
| SeatType | Tight |
| Weight | 71 lb |
| Volume | 49.35 ft³ |
| COM | 3.5 yd |
| COL | 54 sq. ft |
Additional information
| Weight | 71 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32.5 × 32.5 × 17.25 in |
| Brand |
Hickory Chair |
| Color |
Gray |
| Detail Color |
Modern French Grey |
| Collection |
Ray Booth® Upholstery Collection |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields