COCKTAIL OTTOMAN
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
This elegantly simple cocktail ottoman with a dressmaker skirt adds softness to any room. Made as a standard size or as M2M® Made To Measure, this simple cocktail ottoman is a true classic.
Product Details
| Dimensions | W 22.75in D 22.75in H 19in |
|---|---|
| Wood Species | Hardwood Mixed |
| SeatType | Tight |
| Weight | 26 lb |
| Volume | 12.83 ft³ |
| COM | 4 yd |
Additional information
| Weight | 26 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.75 × 22.75 × 19 in |
| Brand |
Hickory Chair |
| Color |
Gray |
| Collection |
Hickory Chair Upholstery Collection |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields