Camino Ottoman – 250816-002
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Create an extra seat or surface with this versatile “style anywhere” piece. Made from olive top-grain leather panels with decorative stitching, for a subtle collaged look. A design collaboration by Amber Lewis and Four Hands.
Product Details
| Weight (kg) | 7 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 15.43 lb |
| Volume (cu. ft.) | 4.48 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.127 m³ |
| Color | Nubuck Olive |
| Material | Top Grain Leather |
| Dimensions (Imperial, inch) | 20.00″w x 20.00″d x 18.50″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 50.8 cm w x 50.8 cm d x 47.0 cm h |
Additional information
| Weight | 15.43 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 18.5 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Green |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields