Prynne Mirror – 251539-001
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Chamfered angles define this versatile mirror’s frame, made from thick cast aluminum that substantially holds shape and is hammered for a textural finish.
Product Details
| Weight (kg) | 60 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 133.05 lb |
| Volume (cu. ft.) | 15.43 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.437 m³ |
| Color | Black Aluminum |
| Material | Aluminum, Mirror |
| Dimensions (Imperial, inch) | 42.00″w x 2.00″d x 80.50″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 106.7 cm w x 5.1 cm d x 204.5 cm h |
Additional information
| Weight | 133.05 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 42 × 80.5 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Black |
| Detail Color |
Black Aluminum |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields