Nora Table Lamp – 229257-001
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
229257-001
Category: Lighting
Tags: Four Hands, Gold, Light Oak, Antique Brass, Aged Brass, Lighting
Description
Modern minimal meets traditional. A tapered wood table lamp base is topped with a design-forward pleated shade.
Product Details
| Weight (kg) | 4 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 9.7 lb |
| Volume (cu. ft.) | 5.62 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.159 m³ |
| Color | Light Oak, Antique Brass, Aged Brass |
| Material | Solid Oak, Steel, Brass |
| Dimensions (Imperial, inch) | 20.00″w x 20.00″d x 26.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 50.8 cm w x 50.8 cm d x 66.0 cm h |
Additional information
| Weight | 9.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 26 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Gold |
| Detail Color |
Aged Brass ,Antique Brass ,Light Oak |
| Style |
Transitional |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields