Kelita Table Lamp – 224742-004
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
224742-004
Category: Lighting
Tags: Black, Four Hands, Lighting, Textured Black Aluminum, Black Cord
Description
Textured black aluminum forms a shapely base to beautifully complement a white silk shade.
Product Details
| Weight (kg) | 3 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 7.16 lb |
| Volume (cu. ft.) | 4.52 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.128 m³ |
| Color | Textured Black Aluminum, Black Cord |
| Material | Aluminum, Thermoplastic |
| Dimensions (Imperial, inch) | 16.00″w x 16.00″d x 25.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 40.6 cm w x 40.6 cm d x 63.5 cm h |
Additional information
| Weight | 7.16 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 25 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Black |
| Detail Color |
Black Cord ,Textured Black Aluminum |
| Style |
Transitional |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields