Becker Table Lamp – 226516-003
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
226516-003
Category: Lighting
Tags: Charcoal and White Marble, Antique Brass, Four Hands, Gold, Lighting
Description
With a base of swirled grey and white marble, steel piping styles a slim, modern look for a unique table lamp inspired by vintage forms.
Product Details
| Weight (kg) | 3 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 6.1 lb |
| Volume (cu. ft.) | 4.94 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.14 m³ |
| Color | Charcoal and White Marble, Antique Brass |
| Material | Solid Marble, Stainless Steel |
| Dimensions (Imperial, inch) | 17.50″w x 8.00″d x 24.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 44.4 cm w x 20.3 cm d x 61.0 cm h |
Additional information
| Weight | 6.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 17.5 × 24 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Gold |
| Detail Color |
Antique Brass ,Charcoal and White Marble |
| Style |
Industrial |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields